4 Apr - 31 Aug
Expo: Herbarium - Fotoausstellung
Anne Greuzat

Expo: Herbarium - Fotoausstellung

Anne Greuzat
Fr. 4 Apr - So. 31 Aug
4 Apr
-
31 Aug

De Herbarium-serie ontvouwt zich als een intieme verkenning van de plantenwereld, zowel dichtbij als veraf, eenvoudig en toch raadselachtig. Meer dan een eenvoudige botanische observatie, dompelt Herbarium ons onder in een visueel en symbolisch spel waarin de planten zichzelf niet weggeven. 

Elke plant, geïsoleerd uit zijn natuurlijke omgeving, is gefotografeerd tegen een egaal witte achtergrond, met een bijzondere aandacht voor detail, kleurnuances, delicate en subtiele texturen. Het licht is zacht en homogeen, waardoor schaduwen worden gewist om de zuiverheid en complexiteit van elk blad, elk kunstwerk, te benadrukken en ook de complexiteit van elk blad, elke twijgje en elke bloeiwijze. 

Deze neutrale, heldere achtergrond, ontdaan van alle ruis, werkt als een onthuller. Het benadrukt lijnen, vormen, texturen en contrasten. Afgedrukt op Canson katoenpapier vervagen de lijnen van de foto's: het wit van de achtergrond versmelt met dat van de drager, waardoor een visuele ambiguïteit ontstaat.

Dit werk nodigt de bezoeker uit om te vertragen, om de tijd te nemen om elke bloem van dichtbij te bekijken, om de kleurnuances, de verschillende texturen die het kenmerk zijn van elke soort te bestuderen. Het verdiept onze relatie tot de natuur, tot levende dingen, tot het vergankelijke en tot schoonheid. Het confronteert ons met het onzichtbare, met het onbewuste van vormen, met de meervoudige betekenissen die voortkomen uit een eenvoudig plantenportret.

Praktisch

  • De tentoonstelling loopt in de vierkante toren van Kasteel van Bouchout
  • Te bezoeken van vrijdag 4 april tot zondag 31 augustus 2025
  • Het bezoek aan de expo is inbegrepen in het toegangsticket voor de Plantentuin
  • De expo is niet toegankelijk voor rolstoelen en kinderwagens

Anne Greuzat

Anne Greuzat werd in 1979 in Parijs geboren en woont en werkt sinds 2008 in Brussel. Ze wordt vertegenwoordigd door galerie Palm Beach. Ze is afgestudeerd aan de École Nationale Supérieure de la Photographie d'Arles en stelt haar werk tentoon in België en in het buitenland (Oostenrijk, Kroatië, Frankrijk, Zwitserland). Ze heeft twee boeken gepubliceerd: Tempo Largo met Yellow Now in 2017 en Rhizomes in 2022.

annegreuzat.com